28.12.2023

Notika “Uzņēmējdarbības iniciatīvu hakatons” Ukrainas civiliedzīvotāju un Latvijas sabiedrības pārstāvju līderības un sadarbības veicināšanai

2023. gada 28. decembrī Rīgā Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrības “Intelekta parks” Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” projekta “STIPRI KOPĀ. СИЛЬНІ РАЗОМ”, ID Nr. 2023.LV/UKR_KO/06 ietvaros notika “Uzņēmējdarbības iniciatīvu hakatons” Ukrainas civiliedzīvotāju un Latvijas sabiedrības pārstāvju līderības un sadarbības veicināšanai.

Pasākuma mērķis bija iesaistīt Latvijas iedzīvotājus un Ukrainas civiliedzīvotājus kopīgā uzņēmējdarbības ideju radīšanā, komandās veidojot uzņēmējdarbības modeļa prototipus. Pasākumu moderēja Daugavpils biznesa inkubatora vadītājs Andrejs Zelčs un uzņēmēja Inga Zelča, kas hakatona dalībniekus motivēja radīt jaunuzņēmuma ideju, nosaukumu, izvērtēt potenciālos riskus, definēt klientus.

Katrā no 5 komandām darbojās 6 dalībnieki, no kuriem viens bija uzņemošās kopienas pārstāvis. Hakatona dalībnieki 4 stundu laikā radīja oriģinālus uzņēmējdarbības prototipu modeļus. Tie piedāvāja tādas biznesa idejas, kuru realizācijā Ukrainas civiliedzīvotāji var veiksmīgi sadarboties ar Latvijas iedzīvotājiem. Biznesa idejas tika izstrādātas rekreācijas jomā, radot pasākumu un produktu kompleksu, kas uzlabotu cilvēka veselību, videi draudzīgu produktu izstrādē, kulinārijas un etnotērpu izstrādes jomā.

Hakatona noslēgumā katra komanda prezentēja sava uzņēmējdarbības modeļa prototipu, par kuriem eksperta slēdzienu sniedza pasākuma vadītāji, norādot, pozitīvās puses, kā arī iesakot uzlabojumus. Savukārt pasākuma dalībnieki uzdeva rosinošus jautājumus un izteica savā iepriekšējā pieredzē balstītus komentārus. Labākā biznesa ideja tika noteikta, visiem pasākuma dalībniekiem balsojot e-rīkā menti.com. Visas hakatonā pārstāvētās komandas saņēma pasākuma rīkotāju sarūpētas vērtīgas balvas, kas palīdzēs izstrādāto ideju īstenošanā. Labākie pasākuma laikā izstrādātie biznesa projekti tiks piedāvāti potenciālajiem uzņēmējdarbības jomas pārstāvjiem un investoriem. Tādējādi hakatona laikā tā dalībnieki stiprināja sadarbības un līderības prasmes, kā arī ekspertu vadībā izvērtēja iespējas iekļauties Latvijas uzņēmējdarbībā.

 

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par projekta aktivitāšu saturu atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks”.