09.08.2024

Atbalstīts projekts “Piedzīvosim Latviju kopā”

Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks”, piedaloties Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” konkursā, ir saņēmusi finansiālu atbalstu projektam “Piedzīvosim Latviju kopā”, ID Nr. 2024.LV/2/UKR_KO/023!

Projekta vispārīgais mērķis – nodrošināt kultūrorientācijas kursus un trīs pasākumus 236 Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ir bērni pirmsskolas vecumā vai vispārējās izglītības apguves vecumā (1.-12. klase), sekmējot sadarbību starp Ukrainas civiliedzīvotājiem un Latvijas sabiedrību.

Projekta specifiskais mērķis – īstenojot kultūrorientācijas kursus un trīs pasākumus ar uzsvaru uz latviešu valodas lietojamību un apmācību, lai stiprinātu Ukrainas civiliedzīvotāju, kas ir bērni pirmsskolas vecumā vai vispārējās izglītības apguves vecumā (1.-12. klase), izpratni par Latvijas vēsturi, kultūru, sabiedrību, veicinot mērķauditorijas iekļaušanos Latvijas sabiedrībā un sadarbību ar uzņemošo kopienu.

Mērķa grupa – 236 Ukrainas civiliedzīvotāji un 10 uzņemošās kopienas pārstāvji.

Īstenošanas vieta – Daugavpils, Krāslavas novads, Rīga – klātienes aktivitātēm, visa Latvija – attālinātajām aktivitātēm.

Īstenošanas laiks – 2024. gada 1. jūlijs – 2024. gada 31. decembris.

Projekta budžets – 100 000 EUR

Projekta vadītāja – Maija Burima.

Aktivitātes un rezultāti.

Projekta ietvaros tiks īstenota četru aktivitāšu kopa.

– “Kultūrorientācijas kursi” klātienē un attālināti. Kursu programma ar interaktīvām un bērnu vecumposmiem adaptētām mācību formām un mācību atbalsta materiāliem sniegs zināšanas par  4 tēmām: 1. tēma. Latvijas vēsture, kultūra un vērtības; 2. tēma. Valsts pārvalde un tiesiskums; 3. tēma. Latviešu valoda skolā un ikdienā. 4. tēma. Ceļojums pa skaistakajām Latvijas vietām.

– sarunu valodas klubs “Es gribu ar tevi parunāt” klātienē un attālināti. Aktivitāte sekmēs Ukrainas civiliedzīvotāju, kas ir bērni vispārējās izglītības apguves vecumā (1.-12. klase), pilnveidot latviešu valodas lietojumpratības kompetenci un stiprināt motivāciju izmantot latviešu valodu daudzveidīgās komuniktīvās situācijās; kā arī aktivitātes laikā mērķauditorija apgūs latviešu valodas lietojuma prasmes, kas nepieciešamas izglītības ieguvei latviešu valodā, lai bērniem būtu vieglāk skolā izmantot latviešu valodu.

– mācību ekskursija “Anneles un Sprīdīša ceļojums”. Mācību ekskursijas “Anneles un Sprīdīša ceļojums” apakšaktivitātes tiks diferencētas atbilstoši bērnu vecumposmiem ar grupu darba metodēm, iesaistot bērnu ģimeņu locekļus, uzņemošās kopienas pārstāvjus un brīvprātīgos.

– “Latviešu valodas kursi” sniegs zināšanas par latviešu valodas lietojamību, veidojot Ukrainas bērnu (5.-12. klase) latviešu valodas prasmes, kas nepieciešamas izglītības ieguvei latviešu valodā.

Projekta rezultāti.

Mērķauditorija pilnveidos izpratni par Latvijas valsti, sabiedrību, vēsturi un kultūru; sekmējot latviešu valodas prasmju pilnveidi un izmantošanu mācību procesā un vietējās kopienas sociālās un kultūras dzīves aktivitātēs, kā arī veidos un nostiprinās latviešu valodas prasmes, kas nepieciešamas mācībām latviešu valodā un integrācijai Latvijas izglītības sistēmā un sabiedrībā. Izmantojot daudzveidīgus atbalsta terapiju elementus, projekta aktivitātes veicinās Ukrainas civiliedzīvotāju bērnu labbūtību Latvijā.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par projekta aktivitāšu saturu atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks”.