Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks” 2024. gada novembrī ir uzsākusi sarunu valodas kluba “Es gribu ar tevi parunāt” īstenošanu attālināti Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” projekta “Piedzīvosim Latviju kopā”, ID Nr. 2024.LV/2/UKR_KO/023, ietvaros. Tajā piedalās Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ir bērni un jaunieši vispārējās izglītības apguves vecumā.
Sarunu valodas kluba nodarbības notiek attālināti e-konferenču platformā ZOOM. To laikā dalībnieki komunicē un diskutē par šādām tēmām: “Kādi mēs esam un kā mēs piedzīvojam Latviju?”, “Profesiju pasaulē”, “Tīmekļa izaicinājumi”, “Mēs Latvijā – kultūras pieredze”. Sarunu valodas kluba mācību materiāli tiek izstrādāti un adaptēti katram vecumposmam. Tos veido pedagogi, kuriem ir daudzu gadu pedagoģiskā darba pieredze.
Ukrainas civiliedzīvotāji attīsta latviešu valodas lietojumpratības kompetenci un nostiprina lietojuma pieredzi gan ikdienas, gan arī oficiālās situācijās, piemēram, skolas vidē, attēlojot un izspēlējot dažādus notikumus, ar kuriem bērni un jaunieši saskaras izglītības iestādēs.
Katrā tēmā tiek ietverti gan teorētiskie, gan praktiskie jautājumi, kas palīdz projekta mērķauditorijai veiksmīgāk integrēties Latvijas sociālkulturālajā vidē. Sarunu valodas kluba pedagogs veido iekļaujošu atmosfēru, kur ir iespēja izteikt savu viedokli katram, lai pastāstītu par savu pieredzi, kas ir uzkrāta, dzīvojot Latvijā. Diskusijās piedalās arī valodas nesēji, kuri palīdz pilnveidot latviešu valodas zināšanas.
Sarunu valodas klubā viesosies arī rakstnieces Luīze Pastore un Andra Manfelde, stāstot par savu daiļradi. Bērni un jaunieši iepazīs Andras Manfeldes detektīvu “Vai mamma mājās?”, kurā tiek attēlotas idejas un vērtības, kas ir aktuālas šī vecuma projekta mērķauditorijai. Savukārt, Luīze Pastore sniegs ieskatu tajā, kā uzsāka savas gaitas rakstniecībā, un iesaistīs Ukrainas civiliedzīvotājus aktivitātēs, parādot, ka viņas izvēlētā dzīves sfēra ir daudzveidīga un saistoša. Šajās tikšanās reizēs tiks gūts priekšstats par jaunākajām latviešu bērnu un jauniešu literatūras tendencēm.
Nodarbībās Ukrainas civiliedzīvotāji sniedz atgriezenisko saiti, izsakot viedokli par sarunu valodas kluba nodarbībās dzirdēto, apspriesto un to, kā šo informāciju var izmantot ikdienā. Katrā nodarbībā ir pozitīvs mikroklimats, lai visi sarunu valodas kluba dalībnieki justos gaidīti un spētu pārvarēt valodas barjeru.
Noslēgumā katrs Ukrainas civiliedzīvotājs saņems sertifikātu kā apliecinājumu par dalību sarunu valodas klubā.
Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par projekta aktivitāšu saturu atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks”.