2024. gada 6. decembrī Rīgā, VEF KVARTĀLĀ, notika sieviešu tīklošanās pasākums “STIPRAS KOPĀ” projekta “STIPRI KOPĀ – 3. СИЛЬНІ РАЗОМ – 3”, ID Nr. 2024.LV/UKR_KO/003/L2, ietvaros. Tā mērķis bija akcentēt inovatīvas, oriģinālas Latvijas un Ukrainas sieviešu sadarbības iespējas Latvijā uzņēmējdarbības jomā, iegūstot zināšanas e-komercijā, kā arī iepazīstot Ukrainas un Latvijas pārstāvju elektroniskās komercijas labās prakses piemērus.
Ievadvārdus teica biedrības “Intelekta parks” valdes priekšsēdētāja, projekta vadītāja Dr. philol. Maija Burima, kas uzsvēra vairākas būtiskas vērtības – sieviešu solidaritāti, savstarpēju atbalstu un tautu vienotību, aicinot visus klātesošos gūt jaunas idejas, kontaktus un iedvesmoties no pasākuma laikā prezentētajiem veiksmes stāstiem.
Motivējošus ceļavārdus teica Daugavpils biznesa inkubatora vadītājs Andrejs Zelčs, kurš mudināja uzdrīkstēties drosmīgi un apņēmīgi īstenot savus mērķus.
Ekskluzīvais viesis bija apģērbu veikala “Fein Bod” īpašniece Karīna Eglīte, kura dalījās ar savu uzņēmējdarbības pieredzi, tā motivējot tīklošanās pasākuma dalībniekus un apliecinot, ka savas ieceres var sasniegt ar neatlaidīgu darbu.
Sekoja modes skate “Atmiņas kods”, kuru vadīja Mihaila Čehova teātra aktrise Anastasija Ļovina. Viņa ir Latvijā dzīvojoša ukrainiete, viena no pirmajām biedrības “Intelekta parks” latviešu valodas kursu Ukrainas civiliedzīvotājiem apmeklētājām.
Modes skates laikā tērpu māksliniece no Ukrainas Olena Rjumina prezentēja unikālu apģērbu kolekciju, kas veidota, sakausējot latviešu un ukraiņu rakstu zīmes vienotā ornamentā. Olena 2023. gadā piedalījās “Uzņēmējdarbības iniciatīvu hakatonā”, kur pieteica savu ideju un ar biedrības atbalstu sekmīgi to ir īstenojusi. Dizainere radījusi piecus tērpus, katrā iestrādājot latviešu un ukraiņu tradicionālā apģērba elementus. Tas simbolizē abu tautu kopību, atmiņas, kultūras mantojumu, kā arī Ukrainas un Latvijas solidaritāti.
Skatē tērpiem īpašu skanējumu ar savu sievišķību un graciziotāti piešķīra modeles. Zaiga Lāce un Diāna Skuķe ir pārstāves no Latvijas, kuru dzīve ir saistīta ar ar Ukrainas ļaudīm gan privāti, gan profesionālajā jomā. Modeles no Ukrainas Ludmila Pilipa, Solomija Hovora un Irina Kuļbovska šobrīd dzīvo un aktīvi darbojas Latvijā, neaizmirstot popularizēt savas dzimtenes tradīcijas.
Notikuma caurviju simbols bija Dzīvības koks, kurā visi dalībnieki un aktīvākie skatītāji ievietoja sirsniņas, radot savdabīgu DNS ķēdi. Tā ir vizuāla atsauce uz Olenas koncepcijā uzsvērto paaudžu saikni – to kodu, kas tiek mantots cauri gadsimtiem. Dizainere pauž: “Šim kodam jābūt precīzam un filigrānam, kā DNS kodam, kā Dzīvības kokam, kas izšūts uz mātes krekla.”
Muzikālo noskaņu radīja Katrīna Gupalo, kura ar savu krāšņo un spēcīgo balsi uzbūra īpašu atmosfēru, izpildot latviešu un ukraiņu tautasdziesmas. Anastasija Vasilenko klātesošos iepriecināja ar dziesmu “Дикі танці” un savu oriģinālkompozīciju “Rītausma”.
Pasākums “STIPRAS KOPĀ” apliecināja, ka, uzdrošinoties, sadarbojoties un citam citu atbalstot, iespējams gūt vērtīgu uzņēmējdarbības pieredzi un īstenot unikālus projektus.
Par projekta aktivitāšu saturu atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks”.