06.10.2024

Noslēgušās projekta “STIPRI KOPĀ – 3. СИЛЬНІ РАЗОМ – 3” kultūrorientācijas kursu nodarbības attālināti

Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” projekta “STIPRI KOPĀ–3. СИЛЬНІ РАЗОМ–3” (ID Nr. 2024.LV/UKR_KO/003/L2) ietvaros no 2024. gada 3. septembra līdz 2024. gada 2. oktobrim norisinājās kultūrorientācijas kursi attālināti e-konferenču platformā ZOOM. Tajos piedalījās 40 Ukrainas civiliedzīvotāju. Nodarbības vadīja erudīti pedagogi ar daudzu gadu pieredzi, piedāvājot dalībniekiem daudzveidīgu un aktuālu informāciju.

Kursi tika organizēti 32 akadēmisko stundu apjomā par šādām tēmām: “Latvijas vēsture” (Mg. hist., Mg. paed. Andris Kupšāns); “Latvijas kultūras kanona vērtības” (Dr. philol. Žans Badins); “Valsts pārvalde, tiesiskums un līdzdalība vietējās kopienas aktivitātēs” (Dr. iur. Igors Trofimovs); “Sabiedrība un sadzīve” (Dr. philol. Ingrīda Kupšāne); “Izglītība” (Dr. paed. Sandra Zariņa); “Latviešu valoda darbā un ikdienā” (Dr. paed. Sandra Zariņa); “Sociālie un veselības aprūpes pakalpojumi” (Mg. paed. Jānis Pitrāns); “Uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējas” (Mg. oec. Tatjana Daudiša).

Nodarbībās tika sniegts  plašs informācijas klāsts. Katrā tēmā tika ietverti gan teorētiskie, gan praktiskie jautājumi. Projekta mērķauditorija labprāt ieklausījās stāstītajā par politiskajiem un sociālekonomiskajiem procesiem Latvijā dažādos laika periodos, iepazina nozīmīgākās kultūras vērtības, tradīcijas, dzīvesveida īpatnības, komunicēja par latviešu valodas lietojumu ikdienā,  atzinīgi novērtēja iespēju uzdot jautājumus un apspriest situācijas sasaistē ar veselības aprūpi un citiem sociālajiem pakalpojumiem, kā arī dažādiem drošības aspektiem. Dalībniekiem bija iespēja izzināt uzņēmējvides specifiku un saņemt ieteikumus uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Ukrainas civiliedzīvotāji aktīvi sniedza atgriezenisko saiti, iesaistoties diskusijās un daloties pieredzē ne tikai ar pedagogiem, bet arī cits ar citu.  Projekta mērķauditorija atzina, ka iegūtās zināšanas gan paplašinājušas redzesloku un priekšstatus par ekonomiku, uzņēmējdarbības iespējām, medicīnas un sociālās aprūpes pakalpojumiem, Latvijas vēsturi un kultūru, gan arī palīdzēs veiksmīgāk iekļauties Latvijas sabiedrībā un ikdienas dzīvē.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par projekta aktivitāšu saturu atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks”.