Notiks literārā kafejnīca par perestroiku

30. aprīlī plkst. 18:00

Literārā kafejnīca “PERESTROIKA”

Pirms trīsdesmit gadiem no pasaules kartes pazuda valsts, kuras nosaukums bija PSRS. PSRS nebija gatavaperestroikasprocesiem – nacionālisma sprādzienam, centrbēdzes tendencēm, nacionālām prasībām, tāpēc reaģēja spontāni, pieturējās pie vecām metodēm, kas veicināja PSRS sabrukumu. Analizējot šo padomju projektu, iezīmējas divas PSRS pārformatēšanas perspektīvas: politiski ekonomiskā režīma sabrukums, kas sākotnēji iepriecināja daudzus bijušos padomju pilsoņus, bet pēcāk iezīmēja virkni destruktīvu blakņu, un daudznacionālā politiskā veidojuma pārformēšanās process, kura sekas joprojām saistās ar polarizētu sabiedrisko viedokli vai nostalģisku un orientālu optiku. Kā aizvadīto trīsdesmit gadu laikā mainījusies attieksme pret PSRS laiku un tā mantojumu? Kā postpadomju valstu iedzīvotāji interpretē padomju pagātni un kādas ir pārbūves jebperestroikaslaika atmiņu konfigurācijas? Kā pirmo neatkarīgas Latvijas valsts dekādi reprezentē Arno Jundzes romāns “Sarkanais dzīvsudrabs”? Kādas prakses saistās ar pāreju no padomju uz postpadomju sabiedrību? Par šiem jautājumiem Daugavpils Universitātes profesore, filoloģijas zinātņu doktore Maija Burima aicinājusi uz sarunu neformālā gaisotnē (ko attālinātās dzīves situācijā var pietuvināt kafejnīcas sarunu stilistikai) Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju, filoloģijas zinātņu doktoru, romāna “Sarkanais dzīvsudrabs” autoru Arno Jundzi.Malkosim kafiju attālināti un šifrēsimperestroikassignālzīmes!

Uz Daugavpils Universitātes virtuālās skatuves uzstāsies profesore Maija Burima un Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze

“Austrumlatvijas literārās akadēmijas” darbību nodrošina Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība “Intelekta parks”.

“Austrumlatvijas literārās akadēmijas” programma tiek realizēta ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību.