„Austrumlatvijas literārās akadēmijas” dalībnieki piedalījās Dzejas dienu 2018 pasākumos

2018. gadā „Austrumlatvijas literārās akadēmijas” rakstnieki kā ik gadu piedalījās Dzejas dienu pasākumos. Šogad rakstošās auditorijas uzmanību piesaistīja pasākums „Piecdesmit astotie”, kas notika 2018. gada 8. septembrī. Pasākumā jaunos rakstniekus uzrunāja pieredzējuši dzejnieki, tulkotāji un atdzejotāji Ieva Lešinska un Guntars Godiņš, dzejniece un bērnu grāmatu izdevēja Inese Zandere, dziedātājs Laimis Rācenājs. Pasākuma laikā ALAs dalībnieki iedziļinājās tādās tēmās kā valodas, žanri, laika slāņi un tradīcijas. Diskusiju vadīja kinorežisors un producents Gints Grūbe.

2018. gada 11. septembrī „Austrumlatvijas literārās akadēmijas” dalībnieki piedalījās interneta žurnāla „Satori” un Raiņa un Aspazijas mājās rīkotajos laikmetīgās dzejas lasījumos „Rainis. Reloaded”, kā arī dzejas burtnīcas atvēršanā. Pasākumā uzstājās dzejnieki Inga Gaile, Arvis Viguls, Jeļena Glazova, Aivars Eipurs, Kirils Ēcis, Raimonds Ķirķis, Ilmārs Šlāpins, Marija Luīze Meļķe, Elvīra Bloma, kormak (Vasilijs Karasjovs), un citi. ALAs dalībniekiem bija iespēja dzirdēt mūsdienu dzejnieku veidotās Raiņa dzejoļu parafrāzes.

“Austrumlatvijas literārās akadēmijas” programma tiek realizēta ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu sadarbībā ar Latvijas rakstnieku savienību.