27.09.2019. “Austrumlatvijas literārās akadēmijas” dalībnieki piedalījās literārajā kafejnīcā

„Literārās kafejnīcas” vienojošā tēma bija dzimumu identitāte un stereotipi dabaszinātnēs un literatūrā; uz sarunu un rosinošām diskusijām ar “Austrumlatvijas literārās akadēmijas” dalībniekiem un citiem interesentiem tikās DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biotehnoloģiju departamenta profesoreDr. biol.Inese Kokina un dzejniece, pedagoģe, literatūras pētniece, publiciste un politiķe Iveta Ratinīka. Pasākuma dalībnieki neformālā gaisotnē tika iepazīstināti ar zinātnes un daiļrades nepārprotamu mijiedarbi un līdzāspastāvēšanu, neraugoties uz sākumā šķietami dažādām sarunai pieteiktām nozarēm. Dzejniece Iveta Ratinīka prezentēja savus radošās, pedagoģiskās pieredzes piemērus, lasīja savu dzeju un analizēja ALAs dalībnieku tekstus. “Literārā kafejnīca neizpalika bez provokatīviem jautājumiem dzejniecei par politikas un pedagoģiskā darba ietekmi uz radošumu un literāro darbību.

“Austrumlatvijas literārās akadēmijas” programma tiek realizēta ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu sadarbībā ar Latvijas rakstnieku savienību.

Mājas lapa ir izveidota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta „Pilsoniskuma skola: nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju iniciatīvas pilsoniskas sabiedrības stiprināšanai Latgalē”, ID Nr. 2017.LV/NVOF/DAP/MIC/028, ietvaros.